Pierwsze nabytki w nowym roku – sztandar OSP w Bobolicach i japońska lalka

Pierwszym nabytkiem, który trafił w nowym roku do zasobów naszego muzeum jest zabytkowy sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobolicach. Uroczystość jego przekazania odbyła się 15 stycznia; udział w niej wzięli: Jan Wójcik – gminny komendant straży, Krzysztof Rajewski – naczelnik OSP w Bobolicach, druhna Justyna Siwczak oraz druhowie – Jarosław Bączkowski, Rafał Czajkowski, Grzegorz Kosiński oraz Adam Strzeszewski. W imieniu zebranych druhów sztandar przekazał Adam Strzeszewski, a przyjął kierownik muzeum, Bronisław Malinowski. Jest to już czwarty sztandar w naszych zbiorach. Serdecznie dziękujemy.

Kolejny eksponat przybył do nas aż z Japonii. Jest to lalka – gejsza w tradycyjnym stroju. Wzbogaci ona wystawę pamiątek z całego świata. Została ofiarowana przez Darię Malinowską, która wychowała się w Bobolicach, a obecnie mieszka w USA. Pani również serdecznie dziękujemy.