Sztuka zza krat

Muzeum Regionalne w Bobolicach po raz piąty wystawiło prace twórców zza krat. Uroczyste otwarcie V Regionalnej Wystawy „Sztuka Więzienna” miało miejsce 22 września br. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością m. in. przedstawiciele Służby Więziennej, burmistrz Bobolic oraz reprezentanci instytucji kulturalnych i oświatowych z terenu naszej gminy. Wystawione prace pochodzą z 14 jednostek penitencjarnych z terenu Polski północno-zachodniej. Jak zawsze są bardzo interesujące, a niektóre z nich odznaczają się dużymi walorami artystycznymi. W tym roku podczas zwiedzania można również zapoznać się ze sztuką teatralną przygotowaną w całości przez osadzonych. Tematyka prac jest zróżnicowana. Porusza zarówno tematy ogólne, jak i stricte związane z sytuacją osoby pozbawionej wolności. Zapraszamy do zwiedzania wystawy, która będzie czynna do końca listopada br.