Nowa wystawa

Muzeum Regionalne w Bobolicach zaprasza na wystawę filatelistyczną pt.

„Pielgrzym Pokoju”

z kolekcji Sylwestra Rybki

Jest to już kolejna w tym roku wystawa z cyklu pasji kolekcjonerskich osób związanych z naszym miastem. Tym razem dzięki uprzejmości pana Sylwestra Rybki – naczelnika miasta i gminy Bobolice w latach 1984 – 1985, przewodniczącego Koła Polskiego Związku Filatelistów w Bobolicach (istniejącego do 2012 r.) – mamy okazję wybrać się w niezwykłą podróż po świecie śladami pielgrzymek Jana Pawła II. W czasie pontyfikatu Papież odbył 104 podróże apostolskie, odwiedzając 130 krajów. Prezentowana kolekcja stanowi filatelistyczną dokumentację większości z nich. Na ekspozycję składają się koperty, stemple, bloki i znaczki pocztowe wyemitowane przez Pocztę Watykańską, Polską lub poczty wizytowanych państw. Wśród nich znajdziemy m. in. egzemplarze z tak egzotycznych krajów jak Indie czy Zair. Walory te nie tylko ukazują bogactwo papieskich podróży, ale świadczą także o znaczeniu Jana Pawła II dla narodów świata i uniwersalności Jego nauczania.

Serdecznie zapraszamy.

Wystawa czynna od 25 maja do 21 lipca w godz. 9.00 – 15.30 (dni robocze).

Wstęp bezpłatny.