Category News

VI Ogólnopolska Wystawa Sztuki Więziennej

Muzeum Regionalne w Bobolicach serdecznie zaprasza na spotkanie ze sztuką więzienną. Tegoroczna wystawa po raz pierwszy ma charakter ogólnopolski. Ekspozycję można zwiedzać od 23.09 do 30.10.2019 roku w godzinach od 9.00 do 15.00 (poniedziałek – piątek) w sali lustrzanej na 3. piętrze Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bobolicach. Wstęp wolny. 

Czytaj więcej

Wieczór z muzeum

Czytaj więcej

Nowa publikacja: „Historia Bobolic do 1945 roku”

Z przyjemnością informujemy, że Muzeum Regionalne w Bobolicach wydało obszerną publikację Bronisława Malinowskiego pt. „Historia Bobolic do 1945 roku”. Pozycja obejmuje historię miasta od jego powstania do połowy XX wieku. To bezcenna książka dla mieszkańców Bobolic i pasjonatów  historii. Zachęcamy do lektury.

Publikację można kupić w Centrum Informacji Turystycznej w Bobolicach przy ul. Wojska Polskiego 6 lub w  siedzibie muzeum.

W sprawie sprzedaży wysyłkowej informacji udzielają pracownicy muzeum, pl. Zwycięstwa 5, tel. 94 3167155, e-mail: muzeumbobolice@wp.pl.

Cena książki – 55 zł

Czytaj więcej

Wystawa Szopek Betlejemskich

Wspólnie z Zakładem Karnym w Czarnem zapraszamy na pokonkursową Wystawę Szopek Betlejemskich wykonanych w zakładach karnych w całym kraju. Szopki można podziwiać w sali wystawowej M-GOK w Bobolicach do 7 lutego br. w godzinach 9.00 – 14.00.

Czytaj więcej

Wystawa okolicznościowa z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Muzeum Regionalne w Bobolicach serdecznie zaprasza na wystawę okolicznościową pt. „Marsz do Niepodległej Polski po Latach Niewoli”. Wystawa czynna będzie od 9 do 30 listopada br. W dniu 9 listopada muzeum czynne będzie dla zwiedzających w godz. 16.00 – 21.00 w ramach „Wieczoru w Muzeum” zorganizowanego z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wstęp wolny.

 

Czytaj więcej

Spotkanie z historią Bobolic

Zapraszamy do wysłuchania dwóch ciekawych prelekcji na temat dziejów Bobolic. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu pn. „Ocalić od zapomnienia – popularyzacja lokalnej historii i kultury miasta i gminy Bobolice” realizowanego przez Towarzystwo Ekologiczno-Kulturalne w Bobolicach. 

Czytaj więcej

Wieczór z Muzeum

W piątek 20.07.2018 r. w Muzeum Regionalnym w Bobolicach w ramach Dni Miasta odbyły się warsztaty kaligraficzne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci i młodzieży, ale również osób dorosłych.  Wszyscy mogli uczyć się pisania piórem i drewnianymi patyczkami. Urozmaiceniem warsztatów była możliwość wykonania pieczęci lakowych, które kiedyś służyły do zamykania korespondencji.  Muzeum cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających, wśród nich byli również członkowie chóru „MALEBOR” z Doniecka.

Czytaj więcej

Informacja

Informacja 

W dniu 20 lipca 2018 r. muzeum czynne będzie dla zwiedzających

w godzinach 17.00 – 22.00.

Serdecznie zapraszamy

Czytaj więcej

Dar artysty Marka Wawryna

W dniu 18 czerwca br. artysta-plastyk Marek Wawryn przekazał do zbiorów Muzeum Regionalnego w Bobolicach obraz pt. „Artyści”. Marek Wawryn jest absolwentem Wydziału Architektury i Wnętrz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. W 1970 r. zamieszkał w Koszalinie, gdzie przez piętnaście lat wykonywał projekty wnętrz użytkowych, rysunki, grafiki i płaskorzeźby. W tym czasie organizował plenery ceramiczne w Polanowie i Złocieńcu oraz pełnił funkcję komisarza artystycznego Warsztatów Tworzyw Sztucznych w Ustce. Był również uczestnikiem i współorganizatorem Plenerów Osieckich, a także współorganizatorem grupy „Wiosna”. W 1984 r. przeprowadził się do Elbląga, gdzie mieszka i tworzy do dziś. Jego prace były wystawiane w kraju i za granicą...

Czytaj więcej

Wystawa czasowa „Symbole naszej historii. Godło, barwa, hymn”

Czytaj więcej